سایت معلولین ایران (سما)- خبرگزاری ها
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۸/۲ |  ارسال‌کننده: تقی زاده | 
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش ایسنا، متن این تذکرات که توسط علی اصغر یوسف‌نژاد قرائت شد به شرح زیر است:

محمدرضا ابوالحسن‌خانی نماینده طبس به وزیر نیرو: تاکید بر توزیع عادلانه اعتبارات در سطح استان خراسان جنوبی

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران به رئیس جمهور: جلوگیری از تضییع حقوق متقاضیان مسکن مهر با توجه به پرداخت عمده مبلغ سهم متقاضی بدون توجه به میزان آن. به وزیر آموزش و پرورش: دادن امکانات و وسایل به روز آموزشی به دانش آموزان روستاهای آذربایجان غربی. به وزیر جهاد کشاورزی: حل مشکل زنجیره تولید طیور. به رئیس جمهور: تسریع در تصویب طرح طبقه‌بندی معلمان که از طرف وزارت آموزش و پرورش به هیات دولت تحویل شده است.

علی ساری نماینده اهواز به وزیر ورزش: چرا در استان خوزستان علی رغم تذکرات فراوان برای ورزش بانوان اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ به وزیر بهداشت: علت عدم رسیدگی به مدیریت نابسامان دانشگاه جندی‌شاپور اهواز چیست؟

جبار کوچکی ‌نژاد نماینده رشت به وزیر کشور: چرا به مدیریت شهری رشت توجهی نمی‌شود و شهرداری رشت سال‌هاست که دچار مشکل مدیریتی است؟

زهرا سعیدی نماینده مبارکه به رئیس جمهور: رسیدگی ویژه به وضعیت زائران اربعین حسینی در خصوص نحوه دریافت دینار در کشور عراق.

پژمان‌فر نماینده مشهد به وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی: در اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد جانبازان و معلولین بدون در نظر گرفتن شرط ۵۰ سال با توجه به تسریع قانون.

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد به رئیس جمهور: دولت هزینه درمان جانبازان شیمیایی و صعب‌الاعلاج و پدران و مادران شهدا را پرداخت نمی‌کند. چگونه ماهی حدود ۵۰ میلیون تومان حقوق کارمندان بانک ورشکسته دی را که سهام آن‌ها متعلق به بنیاد شهید و خانواده‌های ایثارگران است، پرداخت می‌کند؟ به رئیس جمهور: علی رغم اینکه می‌دانستید دیوان محاسبات در بهمن حکم امسال آقای سیف را صادر کرده است، چرا در عزل ایشان تا مرداد ۹۷ تعلل کرده و او را به عنوان مشاور خود انتخاب کردید؟

رسول خضری نماینده پیرانشهر به رئیس جمهور: اظهار نظر نسنجیده و ضد امنیتی معاون امنیتی وزارت کشور و برخورد جدی و بازدارنده با عاملین آن جهت احقاق حقوق مردم و جلوگیری از تکرار آن. در خصوص کشتار بی رحمانه و وحشتناک کولبران زحمتکش و برخورد جدی و بازدارنده با عاملین احقاق حق این عزیزان.

محمد عزیزی نماینده ابهر به وزیر راه و شهرسازی: دلیل کند بودن تعریض جاده ترانزیت تاکستان به زنجان در حوزه ابهر و خرمدره چیست؟ به وزیر راه و شهرسازی: دلیل عدم آغاز پروژه تعریض جاده ابهر به قیدار چیست؟

علی وقفچی نماینده زنجان و طارم به وزیر جهاد کشاورزی: قیمت‌گذاری نرخ گندم براساس نرخ تورم واقعی. به وزیر جهاد کشاورزی: ممنوعیت ورود زیتون و روغن زیتون به کشور.

عبدالله حاتمیان به اضافه ۷۵ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور: علت عدم اجرای قانون لایحه خدمات کشوری در خصوص همسان‌سازی و افزایش امتیازات فصل دهم مفاد ۷۱، ۶۶ و ۶۵ قانون کارکنان وزارت جهاد کشاورزی چیست؟

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت رسیدگی به تامین پلاستیک مورد نیاز کشاورزان و هماهنگی وزارت جهاد جهت کنترل و مدیریت این کالا. به رئیس جمهور: به وضعیت معیشتی زلزله زدگان کرمانشاه با توجه به سرمای شدید رسیدگی شود. به وزیر کشور: ضرورت تامین امنیت رانندگان وسایل نقلیه در جاده‌های کشور.

حسن نوروزی نماینده رباط کریم به رئیس جمهور: چرا در شش شرکت خصوصی صنعتی شهرستان‌های رباط کریم و بهارستان هیچ بانکی وجود ندارد؟ به رئیس جمهور: چرا ترکیه و عربستان که حتی یک معدن مس ندارند ده‌ها برابر ایران مس صادر می‌کنند؟

احمد سالک نماینده اصفهان به رئیس جمهور: چرا آئین‌نامه اجرایی شدن بخش دیگر جرائم سود بانکی و منابع آن تامین ابلاغ نشده است

علی‌محمد شاعری نماینده بهشهر به وزیر آموزش و پرورش: چرا نسبت به تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس اقدامی صورت نمی‌گیرد؟

همایون هاشمی نماینده میاندوآب به وزیر نیرو: علی رغم پیگیری‌های متعدد چرا ایستگاه پمپاژ سد الغدیر اجرایی نمی‌شود؟ این موضوع سبب خسارت جدی به کشاورزان شده است.
 
نشانی مطلب در وبگاه سایت معلولین ایران (سما):
http://idp.ir/find.php?item=1.60.17983.fa
برگشت به اصل مطلب