سایت معلولین ایران (سما)- خبرگزاری ها
یک هزار و ۲۰۰ معلول در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۳۰ |  ارسال‌کننده: تقی زاده | 
یک هزار و ۲۰۰ معلول در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ معلول در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استان زنجان ، محمد محمدی در مراسم جشن گلریزان شهرستان خدابنده، افزود: گلریزان تجلی خیر جمعی است و فرهنگ خیرخواهی و دستگیری را می توان از کودکی در فرد نهادینه کرد.

وی  با اشاره به جشن گلریزان که در راستای ساخت و تکمیل مرکز سالمندان و کودکان عقب مانده ذهنی این شهرستان برگزار گردیده اظهار کرد: شهرستان خدابنده فاقد مرکز نگهداری سالمندان است و در صورت نیاز سالمندان این شهرستان به زنجان و خرمدره ارجاع داده می شوند

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از جمعیت کل استان زنجان را معلولان و خانواده های تحت پوشش تشکیل داده اند خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲۴ هزارو ۸۱۳ خانوار زنجانی تحت پوشش خدمات بهزیستی استان هستند .

محمدی با اشاره به اینکه نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ معلول در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند، یادآور شد:  پرداخت یارانه از سوی بهزیستی تنها تامین کننده مخارج این مراکز است و مشارکت های مردمی  و حضور فعال مردم در این مراکز می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع نماید.

وی در ادامه، پیشگیری از معلولیت ها  را از مهمترین مباحث مورد تاکید سازمان بهزیستی بیان کرد و افزود: پیشگیری ساده ترین راه و در عین حال یک دور اندیشی است که از تحمیل هزینه های فراوان در آینده جلوگیری می شود.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه اختلالات ژنتیکی شایع ترین عوامل معلولیت ها به شمار می آید تصریح کرد: زوجین با مراجعه به مراکز مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج  و بارداری و انجام مشاوره های لازم می توانند از بروز و تولد  فرزند معلول خود پیشگیری کنند.

محمدی با بیان اینکه این نهاد حمایتی به تنهائی قادر به تامین هزینه های معلولین و خانواده های آنان نیست، تاکید کرد: نقش خیرین در این زمینه راه گشای مشکلات پیش روی بهزیستی است.

وی  با اشاره به هزینه های سنگین و بالای درمانی معلولان گفت: بهزیستی برای بالا بردن کیفیت زندگی معلولان و افراد بی سرپرست تلاش می کند تا از این طریق اهداف خود را تحقق بخشد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: خیرین و مردم نیک اندیش خدابنده حامی ساخت مرکزنگهداری  سالمندان  و کم توانان ذهنی بهزیستی هستند و با حضور در جشن گلریزان ساخت این مرکز را تسریع بخشیدند.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های معلولین این شهرستان در معرض دید خیرین و مسئولین قرار گرفت.

 
نشانی مطلب در وبگاه سایت معلولین ایران (سما):
http://idp.ir/find.php?item=1.60.17578.fa
برگشت به اصل مطلب