سایت معلولین ایران (سما)- خبرگزاری ها
کمک وزارت رفاه به اشتغال معلولان دربخش خصوصی/ایجاد فرصت های برابر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۶ |  ارسال‌کننده: تقی زاده | 
کمک وزارت رفاه به اشتغال معلولان دربخش خصوصی/ایجاد فرصت های برابر
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معلولانی که در بخش خصوصی مشغول به کار شوند، وزارت رفاه حق بیمه آنها را پرداخت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان با اشاره به اینکه در این قانون ۳۵ برنامه برای پیگیری وجود دارد، گفت: در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای اولیه آن به تصویب رسیده اما از جایی که این قانون دیر به تصویب رسید نتوانستیم بودجه کاملی را برای اجرای آن در سال ۹۷ اختصاص دهیم.

وی گفت: بخش زیادی از این قانون نیاز به بودجه ندارد، گفت: بخش بزرگی از این قانون نیازمند همکاری دستگاه ها، ساز و کار نهادها و حضور معلولان در تصمیم گیری هاست و همچنین سازمان بهزیستی نیز به شورای برنامه ریزی آن اضافه شده است.

ربیعی با اشاره به اینکه قصد داشتیم در قانون حمایت از معلولان میزان سه درصد استخدام را به ۷ درصد افزایش دهیم، گفت: متاسفانه در نهایت همان سه درصد به تصویب رسید با این وجود بر اساس گفته رئیس جمهور دستگاه ها تا ۵ درصد نیز آمادگی استخدام را دارند.

وزیر رفاه با اشاره به اینکه در قانون قبلی کفایت لازم در حمایت از معلولان وجود نداشت، گفت: اما با مشارکت گروه های اجتماعی قانون با قبول بار مالی به مجلس رفت.

وی در مورد پرداخت حق بیمه معلولان گفت: معلولانی که در بخش خصوصی مشغول به کار شوند حق بیمه شان از سوی وزارت رفاه پرداخت می شود.

ربیعی گفت: باید شرایطی را در جامعه فراهم کنیم تا معلولان امکان حضور راحت تری داشته باشند و فرصت های برابری برایشان ایجاد شود.

 
نشانی مطلب در وبگاه سایت معلولین ایران (سما):
http://idp.ir/find.php?item=1.60.17553.fa
برگشت به اصل مطلب