سایت معلولین ایران (سما)- خبرگزاری ها
تجهیز وسایل توانبخشی در استان ها/ مناطق محروم در اولویت

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۱۳ |  ارسال‌کننده: تقی زاده | 
تجهیز وسایل توانبخشی در استان ها/ مناطق محروم در اولویت
رئیس سازمان بهزیستی، از تامین وسایل توانبخشی در استان های مختلف خبر داد و گفت: استان های محروم در اولویت دریافت تجهیزات توانبخشی هستند.

انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار فرد دچار معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که البته تعداد آنها بیشتر از این آمار است و دلیل این موضوع هم عدم ثبت اسامی آنها در سامانه سازمان است.

وی گفت: سازمان بهزیستی به این افراد خدمات مختلفی مانند مستمری، درمان، تجهیزات، کمک هزینه و... ، ارائه می دهد و با توجه به بودجه و اعتبارات امکان پوشش بیشتری از افراد معلول وجود ندارد و فقط در صورت افزایش اعتبار می توانیم تعداد معلولان تحت حمایت را افزایش دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه در سال جاری تامین تجهیزات توانبخشی مورد نیاز معلولان و مددجویان در استانهای مختلف در دستور کار قرار گرفته است ، گفت: البته استانها و مناطق محروم که نیاز بیشتری به وسایل توانبخشی دارند در اولویت قرار گرفته اند.

به گفته محسنی بندپی، سعی میکنیم تا پایان سال جاری با اجرای برنامه ها و طرحهای ویژه وسایل توانبخشی مورد نیاز معلولان را تامین کنیم.

وی افزود: باتوجه به شرایط جامعه و نیاز معلولان، تمام سعی خود را برای رفع مشکلات و حمایت از قشر نیازمند جامعه انجام خواهیم داد اما به تبع با توجه به محدودیت منابع باز هم با کسری هایی مواجه خواهیم شد.

 
نشانی مطلب در وبگاه سایت معلولین ایران (سما):
http://idp.ir/find.php?item=1.60.17508.fa
برگشت به اصل مطلب