[صفحه اصلی ]    
:: کنوانسیون قانون حقوق معلولین اخبار اختصاصی IDP سخن هفته گزارش ::
بخش‌های اصلی
خانه::
پژواک::
اخبار::
کنوانسیون::
قانون حقوق معلولین::
سازمان های معلولین::
عضویت در سایت::
برقراری ارتباط::
پست الکترونیک::
پیوندها::
خبرخوان (RSS)::
آلبوم تصاویر::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: ایران با ۲۰۹ ورزشکار در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا
:: منازل مسکونی 716 معلول کردستانی مناسب سازی شد
:: بازی های پاراآسیایی جاکارتا؛ آغاز دور جدید تمرینات کمانداران
:: ۵۰ درصد اتوبوس‌های سامانه ۵ اتوبوسرانی در توقفگاه متوقف هستند
:: توان یابان دردست اندازخدمات شهری
:: دعوت مربی آبیکی به دور جدید تمرینات تیم ملی تیرو کمان معلولین
:: برنامه‌های بهزیستی برای دور زدن مشکلات نوسانات ارزی در تامین وسایل کمک توانبخشی معلولان
:: من «شهربانو» فقط یک زبان دارم
:: چهار هزار ناشنوا در استان هرمزگان وجود دارد
:: ۱۰ کماندار معلول عازم جاکارتا می‌شوند
:: ایستگاه‌های اتوبوس و معابر برای تردد معلولان بهسازی می‌شود
:: آشنایی با اولین مرکز آموزشی و حمایت شغلی معلولین در ایران
:: این جوان با وجود ابتلا به سندرم داون برای اطرافیانش الگوی امید و اراده است
:: تصویب اساسنامه پاراالمپیک توسط دولت تدبیروامید اتفاق بسیار خوبی است
:: اراده عرفانی
نظرسنجی
آیا از مطالبی که در سایت استفاده می شود رضایت دارید؟
بله
تا حدودی
نه
خیلی کم
خیلی زیاد
   
خبرخوان
پس از دریافت خبرخوان آر اس اس می توانید با کپی کردن آدرس RSS و یا کشیدن لوگوی نارنجی رنگ  UniRSS به داخل خبرخوان خود مشترک سایت معلولین ایران شوید.
:: هزینه سنگین مراقبت از کودکان اتیسم/ به پویش " #تا روز عادی " بپیوندید ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۱۹ | ارسال‌کننده: تقی زاده | 
هزینه سنگین مراقبت از کودکان اتیسم/ به پویش " #تا روز عادی " بپیوندید
مدیرعامل انجمن اتیسم تاکید کرد که هزینه زندگی برای خانواده کودکان اتیسم سنگین است؛ به همین دلیل مردم می‌توانند با پرداختن بخشی از کمک هزینه‌های درمانی و آموزشی، کمک کنندتا این کودکان نیز از زندگی عادی بهره‌مند شوند.

سعیده صالح غفاری در گفت‎وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه زندگی عادی برای کودکان طیف اتیسم پر هزینه است، ظهار کرد: حداقل نیازهای یک فرد عادی، نیازهای پایه است که بر اساس غریزه با برطرف شدن نیازهای پایه، به فراگیری مهارت‌های ابتدایی زندگی می‌پردازد .تغذیه، دفع مزاج، چهار دست و پا راه رفتن، به کلام افتادن و ... بخشی از این ظرفیت‌ها است، اما یک کودک اتیسم برای طی مراحل اولیه رشد و تکامل نیازمند صرف ساعت‌ها وقت و میلیون‌ها تومان هزینه است تا بتواند به سطوح اولیه خودایستایی برسد. شناخت حواس پنجگانه، درک محیط و استفاده کامل و درست از این حواس و برقراری ارتباط از جمله مواردی است که برای رسیدن به خود ایستایی کودک اتیسم نیاز است.

وی ادامه داد: کودک دارای اتیسم دارای اختلال رشدی - عصبی است که همین موضوع باعث می‌شود در مهارت‌های ارتباطی، اجتماعی و کلامی خود دچار مشکل باشد. عدم یکپارچگی بین حواس نیز مزید بر علت بوده که منجر به تشدید مشکلات حسی در کودکان دارای اتیسم می‌شود. برای ایجاد مهارت عادی زندگی کردن، یک کودک اتیسم باید حداقل ۴۰ تا ۵۰ ساعت آموزش در ماه دریافت کند تا بتواند به مهارت‌های خودیاری دست پیدا کند. میزان آموزش او نیز  به دو فاکتور مهم طیف اختلال اتیسم و سایر اختلالات همراه مانند عقب ماندگی ذهنی بستگی دارد. تشخیص زودهنگام و زیر سه سال و همزمان پذیرش والدین، نقش بسزایی در رشد و تکامل کودکان اتیسم دارد و  سرعت پیشرفت را افزایش می‌دهد.

مدیرعامل انجمن اتیسم ایران با اشاره به اهمیت نقش آموزش در حوزه اصلاح رفتار، رفتاردرمانی در کنار توانبخشی و کاردرمانی‌های جسمی، ذهنی و گفتاردرمانی، تصریح کرد :گاهی با توجه به اختلالات زمینه‌ای همراه، کودک اتیسم نیازمند تجویز  دارو است که می‌تواند هزینه‌های دو تا سه میلیون تومانی که در ماه می‌پردازد را افزایش دهد. علاوه بر صرف هزینه بالای آموزش و توانبخشی، به ناچار یکی از والدین مجبور به ترک فضای کار و پرداختن تمام وقت به کودک اتیسم می‌شود. معضلات فرهنگی و اجتماعی مانند عدم استفاده کودکان اتیسم از وسایل نقلیه عمومی به دلایلی که مطرح شد، نبود بستر مناسب برای استفاده از فضاهای ورزشی مثل استخر و زمین‌های ورزشی که خود بخشی از درمان مکمل را شامل می‌شود، هزینه‌های ماهیانه آنها را دو برابر می‌کند.

وی افزود: مشکلات رفتاری در کودکان اتیسم، گاهی زندگی عادی را  برای همزیستی خانواده‌ها مشکل‌ساز می‌کند؛ این مساله  نیازمند فرهنگ‌سازی مضاعف در جامعه برای درک شرایط خانواده‌های اتیسم است و رسانه نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد.

صالح غفاری در ادامه به هزینه‌های درمانی این کودکان نیز اشاره کرد و گفت: از دیگر هزینه‌های بسیار بالای این کودکان هزینه‌های درمانی به ویژه دندانپزشکی است. بخش عمده‌ای از این کودکان برای درمان نیازمند بیهوشی هستند که  باعث تشدید هزینه‌ها و دشواری درمان می‌شود. با وجود این تنها یک مرکز دندانپزشکی با قابلیت‌های مناسب برای درمان کودکان اتیسم در استان تهران وجود دارد؛ به همین دلیل نیاز است که خیرین حوزه سلامت در این زمینه همکاری کنند.

صالح غفاری ادامه داد: درمان‌های مکمل مانند هنر، ورزش، موسیقی و طبیعت نقشی بسیار مهم در تکمیل پروسه درمانی و توانبخشی در یک کودک اتیسم دارند. اگر مسئولان بتوانند بسترسازی مناسب شهری را برای بهره‌مندی از حداقل حقوق شهروندی این افراد داشته باشند، بازگشت کودکان اتیسم به زندگی عادی سریع‌تر انجام می‌شود. اختصاص فضاهای ورزشی به ویژه  استخر و زمین ورزشی در تعدیل رفتار آنها بسیار موثر خواهد بود. از طرفی هم طیف اختلال اتیسم در لیست بیماری خاص قرار گرفت، اما مصرانه پیگیر اختصاص بودجه مناسب و مجزا به این موضوع هستیم.

مدیرعامل انجمن در انتها ضمن تقدیر از والدین اتیسم که  زندگی خود را وقف کودکان خود کرده‌اند، تاکید کرد: از والدین تقاضا می‌کنیم ضمن افزایش آگاهی از روند توانبخشی و درمان کودک خود، از انجام درمان‌های غیرکارشناسانه پرهیز کنند.

مدیرعامل انجمن اتیسم تصریح کرد: یکی از موارد مهم که مورد غفلت واقع شده است، سلامت و بهداشت جسم و روان خانواده‌های اتیسم است؛ خانواده‌ای که برای پذیرش و رسیدگی کامل، عاشقانه وقت، انرژی و حتی سلامتی خود را در اختیار پیشرفت کودک خود می‌گذارد. با وجود این مسائل و همچنین رشد شیوع این طیف از اختلالات، انجمن اتیسم جامعه را به پیوستن به پویش«همراهی با کودک اتیسم تا روز عادی »یا "#تا روز عادی" دعوت می‌کند؛ پویشی که با همت بالای  مردم و  پرداختن بخشی از کمک هزینه‌های درمانی و آموزشی، کمک می‌کند تا کودکان اتیسم را تا بهره‌مندی از یک زندگی عادی همراهی کنیم.

 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 34 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایت معلولین ایران (سما) Iranian disabled people
تماس با سردبیر :info@idp.ir
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 3742