[صفحه اصلی ]    
:: کنوانسیون قانون حقوق معلولین اخبار اختصاصی IDP سخن هفته گزارش ::
بخش‌های اصلی
خانه::
پژواک::
اخبار::
کنوانسیون::
قانون حقوق معلولین::
سازمان های معلولین::
عضویت در سایت::
برقراری ارتباط::
پست الکترونیک::
پیوندها::
خبرخوان (RSS)::
آلبوم تصاویر::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: اولین نمایشگاه تجهیزات تخصصی نابینایان و کم بینایان کشور
:: حمایت بانک ملی ایران از بخش بهداشت و درمان بیرجند
:: معلولان و مسیر ناهموار دسترسی به اماکن شهری
:: مهار معلولیت‌های بینایی با پرهیز از ازدواج فامیلی
:: بیش از 10هزار معلول خدمات توانبخشی دریافت کردند
:: هدف‌گذاری برای سوادآموزی پنج هزار بیسواد طی سال جاری در هرمزگان
:: مشکلات دوران بارداری و آسیب‌های زایمان منجر به اوتیسم می‌شود
:: تیم‌ملی فوتبال نابینایان نهم جهان شد
:: افطاری‌های صمیمانه با آقای رئیس
:: برترین های مسابقات جانبازان خراسان شمالی معرفی شدند
:: سرنوشت نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری معلولان
:: آذربایجان شرقی دومین منتشرکننده کتاب بریل در کشور است
:: اتیسم در پسرها 4 برابر دخترها شایع‌تر است
:: شرایط حضور معلولان در جامعه فراهم شود
:: ابهر در مناسب سازی معابر رتبه نخست استان زنجان را دارد
نظرسنجی
آیا از مطالبی که در سایت استفاده می شود رضایت دارید؟
بله
تا حدودی
نه
خیلی کم
خیلی زیاد
   
خبرخوان
پس از دریافت خبرخوان آر اس اس می توانید با کپی کردن آدرس RSS و یا کشیدن لوگوی نارنجی رنگ  UniRSS به داخل خبرخوان خود مشترک سایت معلولین ایران شوید.
:: وام 10 میلیونی به مددجویان زلزله‌زده و افزایش ۲ برابری مستمری‌شان تا پایان سال ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲۷ | ارسال‌کننده: تقی زاده | 
وام 10 میلیونی به مددجویان زلزله‌زده و افزایش ۲ برابری مستمری‌شان تا پایان سال
رئیس سازمان بهزیستی کشور از دو برابر شدن مستمری مددجویان بهزیستی در مناطق زلزله زده و پرداخت وام ۱۰ میلیونی به آنها خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسنی بندپی امروز در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات سازمان بهزیستی در پوشش زلزله کرمانشاه انجام داده است، گفت: حادثه تلخ شامگاه یکشنبه هفته قبل که زلزله‌ای بیش از هفت ریشتر کرمانشاه را به لرزه درآورد، باعث مرگ و مجروحیت تعداد زیادی از هموطنان شد، نمایندگان سازمان بهزیستی نیز به عنوان سازمان تخصصی و حمایتی از روز دوشنبه به سرپرستی معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی در قالب تیم‌های حمایت روانی و اجتماعی به همراهی مدیرکل مشارکت‌های مردمی و مدیر روابط عمومی برای بررسی وضعیت مناطق زلزله زده به این استان سفر کردند.

وی با بیان اینکه اولویت فعالیت‌های ما در شهرستان سرپل ذهاب و با رویکرد شناسایی افرادی که در این حادثه دچار معلولیت و ضایعه نخاعی شده بودند، بود، گفت: ۲۰ گروه پنج نفره تیم فوریت‌ها که شامل ۱۰۰ مددکار می‌شوند، تا پایان سال ۱۳۹۶ به صورت چرخشی در مناطق  زلزله زده حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تیم محب به مناطق زلزله زده با رویکرد حمایت از کودکان و زنانی که سرپرست خانوار خود را از دست داده‌اند، به منطقه اعزام شدند، گفت: تاکنون ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک غیرنقدی  و ۴۵۰ میلیون تومان کمک نقدی از سوی خیرین و هموطنان جمع‌آوری شده است و در کنار آن ۶۲ ماشین آفرود از البرز به مناطق صعب‌العبور و کوهستانی مناطق  زلزله اعزام شدند تا اقلام امدادی را به مناطق زلزله زده که خودروی عادی امکان دسترسی به آن را ندارد، برسانند.

رییس سازمان بهزیستی همچنین از اسکان همراهان مجرحان زلزله زده که به استان‌های البرز و تهران اعزام شده بودند، خبر داد و گفت: ‌در استان البرز ۲۰ نفر از همراهان را در مکان‌های مختلف اسکان دادیم و به ۳۸ مصدوم که پس از ترخیص و اتمام اقدامات پزشکی قصد بازگشت به مناطق خود را داشته، لوازم امدادی همچون چادر، اقلام بهداشتی و ... دادیم.

وی با بیان اینکه ۱۱۸ نفر در پی این زمین لرزه دچار معلولیت شدند، تاکنون شناسایی شده است، گفت: ۲۰ نفر از این معلولان دچار ضایعه نخاعی شده‌اند و امکان افزایش تعداد معلولان نیز وجود دارد.

به گفته بندپی ۹ کانکس در مناطق زلزله‌زده به عنوان مهد کودک فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه گروه‌های محب و اورژانس اجتماعی در حال ارائه خدمات و حمایت‌های روانی و اجتماعی به زلزله زدگان هستند، گفت: سازمان نظام روانشناسی، انجمن مددکاران و انجمن روانشناسان نیز اعلام آمادگی کردند تا در کنار بهزیستی به مردم حمایت‌های روانی و اجتماعی بدهند تا آثار ناشی از حادثه به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۳۶۰ ساعت مشاوره روانی و حمایتی انجام شده است، گفت: از همه استان‌های کشور درخواست کردیم که حداقل یک ماشین اورژانس اجتماعی خود را به مناطق زلزله زده ارسال کنند و همچنین از تهران نیز هشت خودروی اورژانس اجتماعی به مناطق زلزله زده اعزام شد که در قالب اورژانس اجتماعی و تیم‌های روانشناختی کار خود را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه تیم‌های محب به بررسی آثار و مشکلات ناشی از حوادث این‌چنینی تشکیل شده‌اند، گفت: تیم محب، مداخله روانی و حمایتی و همچنین روانشناختی دارد چرا که ما معتقدیم مددکاری یک علم است و مشاوره برای زلزله زدگان و افرادی که بستگان خود را در حوادث این‌چنینی از دست داده‌اند، می‌تواند شرایطی را فراهم کند که کمتر در معرض آسیب قرار گیرند.

بندپی با بیان اینکه ۳۶ نفر از مددجویان بهزیستی در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند، به ایسنا گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر اینکه کودکی سرپرستان خود را از دست داده است، شناسایی نکرده‌ایم البته در فضای مجازی کلیپی مبنی بر اینکه یک کودک دچار معلولیت ذهنی در کنار مادر خود در روستایی دورافتاده قرار دارد،  تیم‌های بهزیستی نسبت به شناسایی این مادر و کودک که در روستای زرده قرار داشته‌اند، شتافتند و این در حالیست که گروه‌های حامی حمایت از حقوق دارندگان کودک نیز در استان کرمانشاه مستقر شدند.

وی با بیان اینکه فردی در دامغان اعلام کرده که ۷۰ نفر از این کودکان را پذیرش می‌کند، گفت: اولویت ما استقرار این کودکان در منطقه است چرا که شاید این کودکان پدر و مادر خود را از دست داده باشند اما خانواده و فامیلی دارند که کودک می‌تواند در کنار آنها باشد.

وی با بیان اینکه استقرار و راه‌اندازی ادارات بهزیستی در مناطق زلزله زده که دچار آسیب شده‌اند، در دستور کار قرار  دارد، گفت: اداره بهزیستی سر پل ذهاب از روز چهارشنبه فعالیت خود را آغاز کرده که باید بگویم اولین اداره بود که در مناطق زلزله زده فعالیت خود را آغاز کرد و تا پایان امروز نیز سایر ادارات بهزیستی در مناطق زلزله فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

وی با بیان اینکه مستمری مددجویانی که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند تا پایان سال دو برابر پرداخت می‌شود، گفت: همچنین معلولانی از خدمات حمایتی ما برخوردار خواهند شد و ۸۰۰ نفر از پشت نوبتی نیز زیر پوشش سازمان قرار می‌گیرند.

به گفته وی تیم تعیین شدت معلولیت بهزیستی نیز در استان کرمانشاه مستقر شده و خدمات به معلولین تا زمانی که دیگر نیازی به ارائه خدمات نداشته باشند، ادامه خواهد داشت.

وی ضمن درخواست از مردم برای واریز کمک‌های نقدی خود به حساب بهزیستی گفت: کانکس، والور نفتی و نایلون از دیگر اقلام مورد نیاز برای مناطق زلزله زده است.

وی با بیان اینکه وام ۱۰ میلیونی برای مددجویان بهزیستی در مناطق  زلزله زده در نظر گرفته شده است، گفت: دولت اعلام کرده که به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه وام می‌دهد اما برخی از مددجویان ما در این مناطق حتی امکان استفاده از این وام ندارند که در نظر داریم طی رایزنی‌ها با بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و خیرین شرایط را برای مددجویان بهزیستی در مناطق زلزله زده به مانند خانوارهای دو معلوله ایجاد کنیم تا هر چه زودتر دارای مسکن و سرپناه شوند که در حال حاضر رایزنی‌ها ادامه دارد.

 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 162 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایت معلولین ایران (سما) Iranian disabled people
تماس با سردبیر :info@idp.ir
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 3705