[صفحه اصلی ]    
:: کنوانسیون قانون حقوق معلولین اخبار اختصاصی IDP سخن هفته گزارش ::
بخش‌های اصلی
خانه::
پژواک::
اخبار::
کنوانسیون::
قانون حقوق معلولین::
سازمان های معلولین::
عضویت در سایت::
برقراری ارتباط::
پست الکترونیک::
پیوندها::
خبرخوان (RSS)::
آلبوم تصاویر::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: با همکاری آموزش و پرورش استثنایی و بانک قرض‌الحسنه مهرایران: روز جهانی معلولین ویژه دانش‌آموزان استثنایی استان برگزار شد
:: واکنش سازمان اتوبوسرانی به انتقاد بهزیستی از حمل و نقل معلولان
:: برگزاری جشن روز جهانی معلولین در شهرستان بهمئی
:: دانش‌آموزان معلول در اولویت دریافت تجهیزات توانبخشی هستند
:: تالاسمی‌ها نباید بابت دارو، پول بپردازند
:: برای ساختمان‌های بیش از یک طبقه آسانسور پیش‌بینی شود
:: روزی با معلولین...
:: "مناسب‌سازی معابرشهری" در دستور کار شهرداری قرار گیرد
:: یک حادثه، فاصله ما با معلولین
:: اوتیسمی‌های آذربایجان غربی در حال افزایش
:: برگزاری مراسم متفاوت روز جهانی افراد دارای معلولیت
:: جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج
:: خسروی‌وفا: انتخابات پارالمپیک داغ تر از المپیک خواهد بود/ از برکناری محمدیان شوکه شدم
:: ۳۸ هزار معلول در مازندران مستمری بگیر هستند
:: مناسب‌سازی معابر در سطح شهرها مغفول مانده است
نظرسنجی
آیا از مطالبی که در سایت استفاده می شود رضایت دارید؟
بله
تا حدودی
نه
خیلی کم
خیلی زیاد
   
خبرخوان
پس از دریافت خبرخوان آر اس اس می توانید با کپی کردن آدرس RSS و یا کشیدن لوگوی نارنجی رنگ  UniRSS به داخل خبرخوان خود مشترک سایت معلولین ایران شوید.
:: پاسخ به نامه های رسیده به سایت معلولان ایران در هفته گذشته ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۸۹/۸/۲۵ | ارسال‌کننده: خانم فاطمه باباخانی | 

  سردبیر سایت معلولان ایران به نامه های رسیده به این سایت در هفته گذشته پاسخ گفت.

  خانم نسترن ف اولین شخصی است که نظرش در پژواک بازتاب یافته این دوست عزیز نوشته اند:

  "با عرض ادب و سلام و احترام خدمت شما
این سایت شما یه چیز مهم رو کم داره
اونم . ازدواج که برای مرتبطینتون
خیلی خوبه این گزینه رو اضافه تا شاید از این طریق افراد با هم آشنا و هم ثوابی کرده باشید
خیلی‌ها رو می‌شناسم که قصد ازدواج دارند و فرد مناسبی را نمی‌تونن پیدا کنن
از این طریق هم بهتره و مطمئن‌تره و هم کمتر ازدواجی به طلاق می‌انجامد."

  در مورد نظر شما باید بگویم در سایت معلولان ایران بخشی ویژه ارتباط خوانندگان از جنس پیوند و آشنایی بیشتر جهت تشکیل زندگی مشترک پیش بینی شده است که به زودی راه اندازی خواهد شد. آنچه در این مورد گفتنی است آن است که شاید نتوان برای شیوه های مختلف آشنایی دختران و پسران جهت ازدواج فرمول واحدی ارائه داد، قطعا هیچ چیز جایگزین آشنایی های پایدار در محیط ­های مشترک که امکان هر گونه نقش بازی کردن و پنهان کردن عناصر اصلی شخصیت افراد را نمی دهند، نمی گیرد. اما در مورد دوستان دارای معلولیت حداقل در مورد آنانی که ازدواج های درون گروهی را به هر دلیل ترجیح می دهند، آشنایی از طریق سایت می تواند جرقه یا امکانی برای آغاز آشنایی باشد. در این خصوص به محض راه اندازی پنجره مربوطه در سایت به تفصیل خواهیم گفت.

 

 

  آقای مسعود ق. از کوهپایه های سرسبز زاگرس برای سایت خود نوشته اند:

  "اینجانب دانشجوی معلولی هستم که در آژانس کار می کنم بی زحمت از شما می خواستم خانم خوب و مهربان دل پاک با خانواده برایم معرفی کنید سن من 27 سال است."

  مثل اینکه قرعه فال در نخستین شماره پژواک به نام هواداران ازدواج افتاده است. ضمن تشکر از دوست گرامی به احتمال قوی کردمان، پاسخگویی به نیاز این دوست عزیز منوط به راه اندازی بخش مربوطه در سایت در آینده نزدیک است. البته اگر دختر خانمی حاضر به پذیرش این درخواست باشد می تواند آمادگی خود را به دست اندرکاران سایت اعلام کند. در این صورت تمام مسئولیت آشنایی این دو نفر بر عهده خود آنان است و این آشنایی در واقع از فیلتر مشاورین بخش مربوطه در سایت نگذشته است.به هر حال از اینکه درخواست هایتان را به شکل شفاف برای سایت ارسال کرده و سما را محرم خود دانسته اید، خوشحالیم و سپاسگزار.

 

  خانم ف.ک از شهر انار ایران نوشته اند:

  "با سلام خدمت سردبیر این سایت
من 2 خواهر و 1 برادر معلول دلرم و هیچ ارگانی از ما حمایت نمی کند و با سختی زندگی می کنیم
لطفا ما را راهنمایی کنید "

  از خواندن این حقیقت متاسفم. اما ضمن توصیه به امیدوار بودن که رمز عبور برای به دست آوردن هر کامیابی است ننوشته بودید که مشکلات شما از چه جنسی است ؟ آیا خود نیز معلولید یا نه؟ چکار می کنید و ارائه هر توضیحی که راهنمایی به شما را امکانپذیر کند.اگر خواستید تماس بگیرید یا شرح بیشتری از شرایط تان را ایمیل کنید.قطعا دست ما برای راهنمایی و همراهی بازتر خواهد بود.

 

  دوست عزیز اراکی­مان خانم ع.ن ( از درج نام کامل و مفاد نامه این دوست عزیزخودداری شده است زیرا مطمئن نبودیم از این کار راضی خواهند بود)

  در نامه­تان از مشکلات متعدد از جمله عدم قطعیت شرایط استخدامی­تان نوشته بودیدو همچنین از ضرورت فرهنگ سازی در خصوص ازدواج دختران معلول و مشکلات آنان در این زمینه؛ ضمنا در جای دیگری از نامه تان از کم کاری های سازمان بهزیستی در حل مشکلات خود گله کرده بودید. ذکر چند نکته را مفید می دانم.

  نخست آنکه بهتر است نگاه امیدوارتری داشته باشید زیرا در مقایسه با بسیاری از دوستان معلول حداقل شما شغل دارید، آپارتمانی از خودتان و یک حاشیه نسبی امنیت اقتصادی که بسیاری از دوستان معلول به همین مرحله نیز نرسیده اند، پس به داشته هایتان نیز فکر کنید

  دوم آنکه نوشته بودید هیچ مددکار دلسوزی در سازمان بهزیستی اراک وجود ندارد. به نظر می رسد قضاوت تلخ و دور از واقعی باشد زیرا به هر حال در هر سازمان افراد گوناگون به فعالیت مشغولند و نمی توان یکباره تعهد همه را رد کرد. ضمنا توجه داشته باشید مددکاران سازمان بهزیستی در مقایسه با حجم مراجعات محدود بوده و فشار مضاعفی را تحمل می کنند. قصدم توجیه کم کاری ها یا برخوردهای نامناسب نیست، تلاشی است برای توجه واقع بینانه تر شما نسبت به محیط اطراف.

  سوم داستان ازدواج و مشکلات دختران معلول دراین زمینه. حقیقت آن است که در این زمینه جای گفت و گوی بسیار و نوشتن های متعدد است. قطعا در یک جامعه مردسالار که زنان در وجه غالب آن باید انتخاب شوند، دختران دارای معلولیت به علت همین نگاه از فرصت های کمتری برخوردارند اما گذشته از ضرورت امر فرهنگ سازی که البته روندی درازمدت است، نقش خود شما دوستان دختر دارای معلولیت بسیار ویژه است. شما باید منتظر آمدن سوار خوشبختی آور سرنوشت تان ننشینید، در ارتباطاتی که دارید توانمندی خود را به عنوان همسری قابل اتکا و توانمند ارائه دهید. زیرا اگر بنشینید و با معیارهای متعارف جامعه به ازدواج­تان نگاه کنید، قطعا نتیجه را باخته­اید. راه آن است که خود در این زمینه فعال شوید و خود را با دختران بدون معلولیت مقایسه نکنید. قبل از این تحول در رویکرد شما نسبت به ازدواج بایدتوانمندی های خود را برای اداره زندگی تقویت کنید. .واقعا نشان دهید که مستقل اید، فعالید و همپای یک زن سالم می توانید زندگی را اداره کنید تا مردان اطراف شما قضاوتی مساوی با زنان غیرمعلول در موردتان داشته باشند. در پایان ذکر نکته ای را از جانب خود به عنوان یک مرد و در عین حال شخصی از جنس خودتان لازم می دانم . متاسفانه بسیاری از دختران دارای معلولیت به علل قابل درک و ناشی از مشکلات زندگی چهره و روحیه ای عبوس و افسرده دارند که قطعا جذاب مردان خواهان ازدواج نیست. یکی از تجلیات توانمندی یک فرد معلول چه زن و چه مرد روحیه او ولو با وجود مشکلات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از معلولیت اوست . به زبان طنز آقای ایمنی " هرگز نشه فراموش، روحیه باامید و پرجوش"

  تا پژواک آینده بدرود.

  ایام به کام

 

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 3527 بار   |   دفعات چاپ: 1150 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 196 بار   |   0 نظر
سایت معلولین ایران (سما) Iranian disabled people
تماس با سردبیر :info@idp.ir
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 52 queries by YEKTAWEB 3790