[صفحه اصلی ]    
:: کنوانسیون قانون حقوق معلولین اخبار اختصاصی IDP سخن هفته گزارش ::
بخش‌های اصلی
خانه::
پژواک::
اخبار::
کنوانسیون::
قانون حقوق معلولین::
سازمان های معلولین::
عضویت در سایت::
برقراری ارتباط::
پست الکترونیک::
پیوندها::
خبرخوان (RSS)::
آلبوم تصاویر::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: دانش‌آموزان معلول در اولویت دریافت تجهیزات توانبخشی هستند
:: تالاسمی‌ها نباید بابت دارو، پول بپردازند
:: برای ساختمان‌های بیش از یک طبقه آسانسور پیش‌بینی شود
:: اوتیسمی‌های آذربایجان غربی در حال افزایش
:: برگزاری مراسم متفاوت روز جهانی افراد دارای معلولیت
:: جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج
:: خسروی‌وفا: انتخابات پارالمپیک داغ تر از المپیک خواهد بود/ از برکناری محمدیان شوکه شدم
:: ۳۸ هزار معلول در مازندران مستمری بگیر هستند
:: مناسب‌سازی معابر در سطح شهرها مغفول مانده است
:: انتخاب زنجان به عنوان پایلوت مناسب سازی معابر
:: همسر برخی نابینایان دوشیفته کار می‌کنند!
:: ۲۱۰۰ واحد مسکونی در زنجان به معلولین واگذار شده است
:: همایش روز جهانی معلولان در بوشهر برگزار شد
:: ۱۰۰۰ معلول تحت پوشش حمایت‌های بهزیستی شهرستان دیر قرار دارند
:: ‌انتخابی بین مرگ یا تولدی دیگر
نظرسنجی
آیا از مطالبی که در سایت استفاده می شود رضایت دارید؟
بله
تا حدودی
نه
خیلی کم
خیلی زیاد
   
خبرخوان
پس از دریافت خبرخوان آر اس اس می توانید با کپی کردن آدرس RSS و یا کشیدن لوگوی نارنجی رنگ  UniRSS به داخل خبرخوان خود مشترک سایت معلولین ایران شوید.
:: رئوس برنامه های رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۸/۲۲ | ارسال‌کننده: تقی زاده | 
رئوس برنامه های رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام شد

   دکتر " محمد کمالی " رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مراسم معارفه ای که با حضور قائم مقام وزیر بهداشت ، معاونان ، مشاوران و مدیران وزارت بهداشت برگزار شد، رئوس برنامه های خود در مسئولیت جدید را اعلام کرد.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر کمالی ضمن بیان تاریخچه کوتاهی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، گفت که از ابتدای تاسیس این دانشگاه در جریان فعالیت های آن بوده و  شناخت کافی نسبت به چگونگی فعالیت آن دارم و بنظر می آید که دانشگاه بنا به ذات اندیشه، که پویایی ، لازمه آن است ، اقتضا دارد که بتواند خود را در تطابق با واقعیت های بیرونی نگاه دارد. از  این حیث ضمن ارج نهادن به تلاش های مدیران پیشین، حفظ این تطابق ، نیازمند به روزرسانی برنامه ها و ارائه تدابیر جدید است.

    وی به ویژگی های متفاوت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نسبت به دیگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور اشاره کرد و افزود: دانشگاهی که بیش از پرداختن به جنبه های جسمی ، به جنبه های اجتماعی و روانی سلامت می اندیشد، درک نامناسب این شرایط متفاوت ، مشکلاتی در ابعاد مختلف بوجود آورده است.

    وی همچنین " رشد نامتوازن رشته های تحصیلی و مراکز پژوهشی ، رشد کمی دانشجویان بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقابل رشد ناکافی زیرساخت های دانشگاه، ضعف رابطه منسجم و کارا بین بخش های مختلف آموزشی ، پژوهشی ، درمانی و توانبخشی،و نداشتن برنامه منسجمی برای استفاده از ظرفیت های بالقوه نهفته بیمارستان روانپزشکی رازی برای رشد و توسعه دانشگاه و حوزه سلامت روان و کمبود یا فقدان رابطه سازمان یافته با مراکز علمی، اجرایی، خدماتی ، بویژه در بخش سلامت اجتماعی" را به عنوان مهمترین مشکلات فعلی دانشگاه برشمرد.

    دکتر کمالی در ادامه ، با عنایت به وضعیت موجود، رئوس برنامه های خود که برگرفته از حکم مقام وزارت بهداشت است ، اعلام کرد.

    وی ، " توسعه خدمات اجتماعی ، توانبخشی و درمانی برای جامعه هدف بخصوص افراد کم توان ، ارتقای سطح علمی ، آموزشی استادان و دانشجویان ، اهتمام ویژه برای گسترش و ارتقای فرآیندهای آموزشی ، بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در جهت اصلاحات آموزشی و رشد متوازن گروه ها و رشته های تحصیلی و تلاش در راستای تحقق نقشه جامع علمی و نقشه سلامت در حوزه های مرتبط با توانبخشی، سلامت اجتماعی و روانی " را از جمله برنامه های دانشگاه اعلام کرد.

    رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همچنین افزود: " گسترش مرجعیت علمی دانشگاه به حوزه عمومی جامعه ، تقویت پژوهش و نوآوری و توجه ویژه به فناوری های توانبخشی از طریق مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان ، همکاری سازمان یافته با نهادها و سازمان های ارائه دهنده خدمات سلامت اجتماعی ، رفاه اجتماعی و توانبخشی "  از دیگر برنامه های دانشگاه است.

    دکتر کمالی در عین حال ، تصریح کرد: در شرایط فعلی ، اولین گام برای نیل به این مهم ، برداشتن موانع مالی است که بصورت بدهی انباشته با آن مواجهیم و امیدوارم بتوانیم با مساعدت وزیر محترم بهداشت و همدلی همکاران ، حداقل نیمی از این بدهی ها را تا پایان امسال تسویه کنیم.


دکتر خرم خورشید، از اقدامات انجام شده طی سه سال مسئولیت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت

    دکتر " حمیدرضا خرم خورشید " رئیس سابق دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این مراسم ، از اقدامات انجام شده طی سه سال مسئولیت خود در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت.

    وی از " ساخت و تجهیز ساختمان جدید آموزش با چهارهزار و ۲۰۰ متر زیربنا جهت رفع کمبود فضای آموزشی از محل درآمدها ، و تجهیز و راه اندازی بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده با همکاری دکتر لایقی رئیس این بیمارستان ، راه اندازی کلینیک پزشکی – توانبخشی نظام مافی با همکاری موقوفه نظام مافی ، رفع مشکلات سند مرکز جامع توانبخشی اخوان و آغاز ساخت آن در ۹ هزار متر زیربنا و آغاز پروژه ساختمان سازی در دو هزار متر زمین در منطقه یافت آباد تهران جهت کلینیک توانبخشی " را در راستای رفع کمبود فیلدهای آموزشی طی سه سال گذشته ذکر کرد.

    دکتر خرم همچنین راه اندازی بخش ۹۰ تختخوابی (بخش مهر) و بخش آماده بهره برداری ۱۵۰ تا ۲۰۰ تختخوابی نظام مافی در بیمارستان روانپزشکی رازی را از جمله فعالیت های دانشگاه عنوان کرد.

    وی در اقدامات انجام شده ، به تبدیل آشپزخانه سنتی دانشگاه به صنعتی اشاره کرد و افزود: طی سالهای اخیر فضای جدیدی برای مرکز رشد و استقرار شرکت های دانش بنیان ، با همکاری سازمان بهزیستی ایجاد شد که در حال بازسازی و تجهیز است.

    وی همچنین اتمام پروژه " ایرانوم " با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت را اعلام کرد و از تمامی همکاران بویژه پروفسور نجم آبادی رئیس گروه و مرکز تحقیقات ژنتیک و همکاران این بخش ، بابت زحماتی که برای اتمام این پروژه متقبل شدند، تشکر کرد.


حجت الاسلام والمسلمین معتمدی : دانشگاه ، محل تربیت افرادی است که باید با قدرت فکر و توان علمی ، این نظام را به پیش ببرند

    حجت الاسلام والمسلمین " وحید معتمدی" مسئول نمایندگی نهاد دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز، در این مراسم، با سخت خواندن مسئولیت دانشگاه ، گفت: مسئولیت دانشگاه سخت است چرا که دانشگاه ، محل تربیت افسران نظام جمهوری اسلامی است که باید قدرت فکر، تحلیل و توان علمی بالایی داشته باشند تا این نظام را به پیش ببرند.

   وی با اشاره به دو ویژگی دکتر خرم خورشید که سعه صدر و سلامت نفس است ، افزود: امیدوارم دکتر کمالی نیز با تحمل ، تامل و قدرت ، این کمال را تکمیل کنند و با توکل بر خداوند ، موفق باشند و همبستگی و یک دلی که در دانشگاه است ، همچنان حفظ شود.


دکتر حسینی : به سطح سوم چرخه سلامت ، با جدیت و با پتانسیل خوب اعضای هیات علمی بپردازیم

   دکتر" سید علی حسینی " رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در این مراسم بنمایندگی از هیات علمی این دانشگاه ، ضمن خوش آمدگویی به دکتر کمالی برای عهده دارشدن مسئولیت دانشگاه علوم بهزیستی ، از خدمات دکتر خرم خورشید تشکر و قدردانی کرد.

    وی همچنین با اشاره به اینکه امروز شرایط حوزه توانبخشی و سلامت اجتماعی با ۲۰ سال پیش ، متفاوت است ، افزود: پتانسیل خوبی در حوزه توانبخشی ، رفاه اجتماعی و مولفه های موثر بر سلامت ، شکل گرفته و با کمک همدیگر و با پتانسیل خوب اعضای هیات علمی دانشگاه، می توانیم با جدیت به سطح سوم چرخه سلامت بپردازیم.

   وی به نمایندگی از هیات علمی دانشگاه ، آمادگی اساتید و اعضای هیات علمی برای همکاری با ریاست جدید دانشگاه در جهت رشد و تعالی دانشگاه را اعلام کرد.

    گفتنی است ، مراسم معارفه دکتر "محمدکمالی "رئیس جدید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و تکریم دکتر خرم خورشید رئیس سابق این دانشگاه امروز (یکشنبه)  با حضور معاونان ، مشاوران و مدیران وزارت بهداشت، معاون توانبخشی و مدیران ارشد سازمان بهزیستی کشور ، فرماندار شمیرانات ، روسای دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران ، و جمعی دیگر از مسئولان ، متخصصان و کارشناسان حوزه های توانبخشی و رفاه اجتماعی کشور در سالن اجتماعات شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در سه حوزه سلامت (توانبخشی ، سلامت روان و سلامت اجتماعی) ، در مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور و تحت نظارت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.

http://www.uswr.ac.ir/index.jsp?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=142&newsview=10887
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 387 بار   |   دفعات چاپ: 70 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایت معلولین ایران (سما) Iranian disabled people
تماس با سردبیر :info@idp.ir
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 3790