[صفحه اصلی ]    
:: کنوانسیون قانون حقوق معلولین اخبار اختصاصی IDP سخن هفته گزارش ::
بخش‌های اصلی
آلبوم تصاویر::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
نظرسنجی
آیا از مطالبی که در سایت استفاده می شود رضایت دارید؟
بله
تا حدودی
نه
خیلی کم
خیلی زیاد
   
:: احداث پارک نابینایان در انتظار تصمیم‌ مسوولان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۹/۱۷ | ارسال‌کننده: تقی زاده | 
احداث پارک نابینایان در انتظار تصمیم‌ مسوولان
رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: ایجاد تشکیلات مجزا برای دبیرخانه مناسب‌سازی کشور، طراحی سربرگ و آرم مستقل برای دبیرخانه، گنجاندن و شرکت دادن بحث‌های مناسب‌سازی در جشنواره شهید رجایی و باهنر و همچنین الزام استانداران برای تشکیل جلسات مناسب‌سازی در استان‌ها در دستور کار ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشورقرار گرفته است.
ابراهیم کاظمی‌مومن‌سرایی در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارتباط با مناسب‌سازی در کشور گفت: از سال 91 تاکنون ریاست دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور برعهده وزیر کشور بوده و دبیری این ستاد برعهده رییس سازمان بهزیستی است. وی ادامه داد: هم چنین 14 عضو دیگر از سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف و با حضور رییس شورای عالی استان‌ها، نماینده معلولان و نماینده شورای عالی جانبازان در این ستاد حضور دارند.
وی در این باره تصریح کرد: از سال 91 در ارتباط با مناسب‌سازی هیچ جلسه‌ای برگزار نشده بود اما در 15 مرداد سال 93، اولین جلسه و همچنین در 20 آبان 93 دومین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور در وزارت کشور برگزار شد. رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور در ارتباط با مصوبات جلسات اول و دوم ستاد مناسب‌سازی کشور تشریح کرد: در جلسه اول دستورالعمل و نحوه تشکیل جلسات در سطح استانی و کشوری به تصویب رسید و هر دو ماه یک بار نیز در سطح کشور و موازی با آن در استان‌ها که رییس آن در استان، استاندار و دبیر جلسات مدیرکل بهزیستی استان است برگزار می‌شود.
وی در ارتباط با مشارکت ستاد مناسب‌سازی با صداوسیما گفت: طی جلسه‌ای که با مدیران ارشد سازمان صداوسیما و وزارت ارشاد جهت ایجاد فرهنگ‌سازی داشته‌ایم، در حال برنامه‌ریزی برای برنامه‌سازی و فرهنگ‌سازی در سطح کشوری در رابطه با موضوع مناسب‌سازی هستیم. وی همچنین گفت: درحال حاضر تشکیل کمیته‌های فردی تخصصی در دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور تصویب شده است.
 کاظمی‌مومن‌سرایی تصریح کرد: این کمیته‌ها با موضوعات اطلاع‌رسانی، فنی، تحقیقی، حقوقی و نظارتی تشکیل شده و طلبکاری‌های اساسی ستاد را بررسی و برای تصمیم‌گیری در جلسات بعدی ستاد مطرح می‌کنند و به طور تخصصی بر روی مسائل مناسب‌سازی نظارت دارند. رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: احداث پارک نابینایان نیز از مباحث مشترک ستاد مناسب‌سازی با شهرداری بوده است و در کمیته فنی ستاد بررسی و در جلسات بعدی برای آن تصمیم‌گیری می‌شود.
وی همچنین در ارتباط با برنامه‌های ستاد با وزارت صنعت و معدن گفت: با وزارت صنعت و معدن درخصوص خودروهای مناسب‌سازی شده و خدمات پس از فروش آنها جلساتی داشته و در حال پیگیری هستیم.
کاظمی‌مومن‌سرایی در این باره ادامه داد: در ارتباط با مناسب‌سازی خودروها در گذشته طی تفاهم‌نامه‌ای که با پارس‌خودرو داشته‌ایم، اقداماتی انجام شده اما در حال حاضر هدف ما اقدامات زیربنایی در این خصوص است زیرا تاکنون اقدامات کافی در این مورد صورت نگرفته است.
رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور در ارتباط با ایجاد رشته‌های دانشگاهی با موضوع «مناسب‌سازی» گفت: با دو دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ایجاد مقطع کارشناسی ارشد مناسب‌سازی در حال مذاکره هستیم و همچنین ایجاد چند واحد تحصیلی در رشته‌های دانشگاهی را از اهداف ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور است.
وی در پایان در ارتباط با روند مناسب‌سازی کشور در گذشته گفت: در گذشته مناسب‌سازی عمدتا به طور سلیقه‌ای اعمال شده، برای مثال مدیر و یا شهردار در دستگاه و منطقه‌ای خاص به مناسب‌سازی اعتقاد داشته و به خوبی عمل کرده در حالی که در برخی نقاط دیگر هیچ‌گونه اقداماتی در این زمینه صورت نگرفته است اما در حال حاضر مناسب‌سازی به صورت الزام درآمده و برای مثال مناسب‌سازی 200 ساختمان اداری در سطح شهر تهران توسط شهرداری در حال پیگیری است و این درحالیست که در حال حاضر بسیاری از ساختمان‌ها در حد ابتدایی مناسب‌سازی شده‌اند اما با ایده‌آل‌های ما فاصله زیادی دارند
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 1520 بار   |   دفعات چاپ: 337 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایت معلولین ایران (سما) Iranian disabled people
تماس با سردبیر :info@idp.ir
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4054